De Nikon Z 70-200mm f/2.8 VR S II is de volgende generatie van Nikon's professionele telezoom voor het Z-systeem. Dit objectief is lichter, sneller en optisch verder verfijnd, waardoor het in nog meer situaties inzetbaar is. Met een constant diafragma van f/2.8, 6 stops vibratiereductie en een gewicht van circa 998 gram is dit een werkpaard voor sport, portret, events en video.
Met een gewicht van slechts 998 gram is deze versie 362 gram lichter dan zijn voorganger en bovendien 12 mm korter. De afmetingen bedragen circa 90 mm in diameter en 208 mm in lengte. Dankzij dit lagere gewicht werk je comfortabeler uit de hand en is het objectief beter in balans op moderne Z-body's.
Het maximale diafragma van f/2.8 blijft beschikbaar over het volledige zoombereik van 70 tot 200 mm. Dit geeft je controle over scherptediepte en prestaties bij weinig licht. De ingebouwde vibratiereductie biedt tot 6 stops stabilisatie volgens CIPA-norm, en met compatibele Z-camera's profiteer je van Synchro VR voor extra stabiliteit, ook richting de randen van het beeld.
De optische constructie bestaat uit 18 elementen in 16 groepen, waaronder ED-glas, Super ED-glas, asferische elementen, een fluorietelement en een SR-element. Daarnaast zijn ARNEO- en Meso Amorf-coatings toegepast om reflecties en overstraling te minimaliseren. Het voorste lenselement is voorzien van een fluorcoating die vuil en vocht helpt afstoten.
Het objectief maakt gebruik van Nikon's Silky Swift voice coil motors in combinatie met een meervoudig scherpstelsysteem. Dit verhoogt de reactiesnelheid en precisie, terwijl trillingen en geluid worden verminderd. De interne scherpstelling en interne zoom zorgen ervoor dat de balans behouden blijft tijdens gebruik.
Het afgeronde diafragma met 11 lamellen produceert een zachte en vloeiende bokeh met natuurlijke overgangen. De minimale scherpstelafstand bedraagt 0,38 m bij 70 mm en 0,8 m bij 200 mm, met een maximale reproductieverhouding tot 0,3x bij 70 mm. Dit biedt extra creatieve mogelijkheden bij close-up werk.
Dankzij de interne zoom blijft de balans van je set-up constant, ook wanneer je met accessoires werkt. Focus breathing is tot een minimum beperkt voor natuurlijk ogende scherpteovergangen. De professionele afdichting helpt stof, vuil en vocht buiten te houden bij intensief gebruik.
In de doos vind je een objectiefdop LC-77B, achterdop LF-N1, zonnekap HB-119, een afneembare statiefgondel met beschermende ring en een objectieftas CL-C3.
Meer informatie:
https://www.cameraland.nl/nikon-z-70-200mm-f-2-8-vr-s-ii