Algemene informatie
Merk: Jaguar
Model: XK
Type: 150 S 3.4L - Nut & Bolt - Full Matching - Overdrive -
Carrosserievorm: Cabriolet
Bouwjaar: sep. 1958
Tellerstand: 91.877 mijlen
Kleur: Cream
Technische informatie
Vermogen: 184 kW (250 PK)
Aantal cilinders: 6
Motorinhoud: 3.400 cc
Brandstofsoort: Benzine
Transmissie: 5 versnellingen, Handgeschakeld
Aandrijving: Achterwielaandrijving
Interieur
Interieur: Rood, Leder
Aantal zitplaatsen: 2
Onderhoud, historie en staat
Onderhoudsboekjes: Aanwezig (dealer onderhouden)
APK: Nieuwe APK bij aflevering
Schade: schadevrij
Aantal sleutels: 1
Financiële informatie
BTW/marge: BTW niet verrekenbaar voor ondernemers (margeregeling)
Motorrijtuigenbelasting: geen
Afleverpakketten
Inbegrepen afleverpakket: Afleverpakket: Nieuwe APK Volle tank
English/German Below.
De Jaguar XK150 "S" OTS is een auto die geen introductie behoeft. Geïntroduceerd in 1957, was deze opvolger van de legendarische XK140 een ware revolutie op het gebied van luxe en prestaties. Het model was uitgerust met een krachtige zescilinder 3,4-liter motor, goed voor 250 pk in de exclusieve ‘S’-versie. De XK150 was de eerste Jaguar met rondom schijfremmen – een innovatie die het merk op de kaart zette met vijf opeenvolgende overwinningen op Le Mans. Deze verfijningen gaven de XK150 niet alleen snelheid, maar ook de remkracht en precisie die passen bij een echte racelegende.
De XK150 S was destijds het ultieme resultaat van Jaguars jarenlange race-ervaring en technologische innovatie. Om het brute vermogen van de ‘C-type’-motor aan te kunnen, kreeg de XK150 S drie SU HD8-carburateurs, een lichtere vliegwiel en een scherpere nokkenas – goed voor een adembenemende rijervaring. Slechts 846 exemplaren van de open tweezitter met links stuur werden geproduceerd. Deze combinatie van zeldzaamheid en technische perfectie maakt de XK150 S tot een gewilde klassieker.
Dit specifieke exemplaar, een XK150 S OTS, is tot in de perfectie gerestaureerd naar de originele specificaties van 1958 – een zeldzame vondst. Voor het eerst weer getoond in Brussel sinds de volledige ‘nut & bolt’-restauratie, volledig teruggebracht naar de staat waarin hij de fabriek verliet op 12 augustus 1958. Volledig ‘matching numbers and colours’ in prachtig Crème met Rood interieur, zwarte kap en handgeschakelde versnellingsbak met overdrive. Elk detail klopt – zelfs de ruitenwissermotor is origineel.
--
English.
The Jaguar XK150 "S" OTS is a car that needs no introduction. Released in 1957, this successor to the legendary XK140 absolutely raised the bar in terms of standards in luxury and performance. The model came with a powerful six-cylinder 3.4-litre engine, good for 250 hp in the exclusive ‘S’ version. The XK150 introduced all-round disc brakes for the first time, a development that put Jaguar on the map with five consecutive Le Mans victories. These refinements gave the XK150 not only speed, but also the braking power and precision befitting a true racing icon.
At the time, the XK150 S was the ultimate culmination of Jaguar's years of racing experience and...
Meer informatie:
https://coolclassicclub.com