Palissander Pastoorskast in een prachtige zonnige kleur Ca 1700
De licht donkerovergangen zijn life veel genuanceerder en zeer fraai…
Palissander Pastoorskast met twee kloeke fraai getekende deuren op twee gezwarte bolpoten en in de plint een blinde of verdekte lade. In de kroon met de voor dit type kast zo kenmerkende uitkraging een fraai gestoken paneeltje met twee putti die een kroon ophouden, symbool voor Soevereiniteit en aanzien en/of de Goddelijke liefde, overwinning en triomf. Dit vroege exemplaar is nog voorzien van zichtbaar gemonteerde kastpennen links en rechts aan de zijkant net boven de onderlijst. Een technische vernieuwing eind 17 e eeuw die in het zicht werd aangebracht, en die later kasten naar een onzichtbare plek aan de binnenkant van het meubel verdween.
Achter de deuren, 3 schappen en een bodemplank, bovendien 2 kleine laden voor tafelzilver.
Aan de binnenzijde van de deur een prachtig gesmeed slot met originele gesmede sleutel. Het sleutelgat is verstopt achter een gemakkelijk open te klappen “luikje”. Handig om stof en vuil uit het slot te weten en een mooi strak gezicht.
Herkomst Hollands 1680-1700
Bijzonder fraai meubelstuk in een prachtige kleur en in goede staat. Enkele kleine restauraties, zoals een smalle spie in de achterwand, het slotklepje is een keer vervangen. Lichte normale gebruikssporen geen defecten. De planken (binnenbanken) zijn origineel en dwars beslagen zoals dat in de 17 e eeuw gebruikelijk was. De lade loopt wat stroef, natuurlijk zal dit voor aflevering worden aangepakt. Ook zal de restaurateur de gehele kast bijwerken en prachtig poetsen. Dit is bij de prijs inbegrepen, net als transport en plaatsing.
Afmetingen: 1,95 / 1,60 m. X 0,79 / 0,60 m. – Hoogte 2,02 m.
Informatie Met veel plezier hebben wij dit item is zo helder mogelijk en uitvoerig omschreven. Voorzien van datering, maten én prijs. Ook is de conditie omschreven en zijn plussen en minnen zo veel mogelijk vermeld. Daar is veel aandacht aan besteed, toch kan een (type)fout voorkomen. Melding stellen wij op prijs. U vindt op de AntiekSite.nl onze uitgebreide collectie antieke kasten, bureaus, tafels, spiegels en andere antieke meubelen. Beslist geen kopie of repro maar uitsluitend unieke stukken. Bekijken Zonder afspraak bent u altijd welkom in onze “Villa Vol Antiek” tijdens onze openingstijden . Antiek kopen blijft toch een beleving die niet alleen via de monitor kan. Gebruik de website ter oriëntatie, en breng daarna een bezoek aan onze showroom. Ons familiebedrijf AntiekSite.nl / De Dubbele Deur Antiek bestaat sinds 1982 en is gevestigd aan de Pascalweg 155 in Rotterdam. Natuurlijk staan wij u ook graag telefonisch of per e-mail te woord wanneer u vooraf meer informatie wilt of vragen heeft. Bel voor alle vragen met betrekking tot een opties, reservering of aankoop 010-432 20 74 of stuur een mail aan
[email protected] Wij zijn op werkdagen vrijwel altijd telefonisch bereikbaar van 9 tot 9 en op zaterdag van 10 tot 5 uur Reserveren Komt u van ver, specifiek voor één bepaald item, neem dan vooraf telefonisch contact met ons op. We kunnen dit item dan even voor u reserveren. Het zou jammer zijn wanneer u een reis maakt voor een verkocht stuk. Kopen Wanneer u bij bezoek aan onze winkel of opslaglocatie tot aankoop over te gaan dan bieden ij u de volgende zekerheden Heldere en gegarandeerde omschrijving.
Volledige garantie, elk meubel is geschikt voor dagelijks gebruik.
Alle meubelprijzen zijn inclusief bezorging in Nederland tenzij anders aangegeven.
Gegarandeerd geen verborgen gebreken.
Kleinmeubelen die u zelf kunt vervoeren kunt u 7 dagen op zicht krijgen.
Uw aankopen kunnen kosteloos worden opgeslagen tot het gewenste moment van levering. Handig bij verbouwen of verhuizen.
Wensen Wij houden van antieke meubelen in de oorspronkelijke staat. Toch kan het soms uit praktisch oogpunt handig zijn een kleine aanpassing uit te voeren. Bureaus en (schrijf)tafels verhogen wij in overleg met de koper vaak enkele centimeters zodat het comfort optimaal is. Natuurlijk zodanig dat het nauwelijks te zien is en nog belangrijker: zodanig dat het kan altijd weer ongedaan gemaakt kan worden. Heeft u andere vragen over aanpassingen dan denken we graag met u mee. We houden dan rekening met u wensen maar zeker ook met de stem en aard van het meubelstuk. En soms laten we die laatste stem zwaarder wegen… Bekleding Alle antieke stoelen in onze collectie kunnen wij altijd herstofferen. Wij hebben een interessante collectie meubelstoffen. Afwerking, detaillering en zitcomfort en hoogtes natuurlijk naar uw wensen. Aflevering Het liefst leveren wij alle verkochte antiek meubelen of spiegels persoonlijk bij u thuis af. Dit betekent dat uw aankoop met de meeste zorg behandeld en vervoerd wordt. Natuurlijk plaatsen wij de antieke meubelen op de juiste plaats. Indien nodig worden uw aankopen ter plaatse gemonteerd en afgesteld. Goed bezig Daarnaast zijn wij enorme fans van mooi verzorgd antiek in een fijne oude kleur met een overtuigend patina die tijd laat zien. De oorspronkelijke afwerking, dat is bij de mahonie en notenhouten meubelen meestal politoer en bij eikenhout vaak een was-afwerking. Deze afwerkingen hebben hun duurzaamheid inmiddels wel bewezen, en met een klein beetje aandacht kunnen ze zo de komende 100 jaar ruim trotseren. Een goede gedachte, duurzaamheid niet om dat het moet, maar omdat het normaal was. Wie antiek koopt is dus eigenlijk heel goed bezig. De Dubbele Deur AntiekSite.nl – Pascalweg 155 – 3076 JN Rotterdam – 010 432 20 74