Triumph Stag MkII "Restored to a high standard" The first owner commissioned a complete restoration

€ 36.750

Nog niet geboden
Sinds: 2 maanden
Gezien: 35 keer
Gallery Aaldering
BRUMMEN
Telefoonnummer tonen
Bekijk alle 389 advertenties
Deze maand gezien op Marktnet
Nederland
Triumph Stag MkII "Restored to a high standard" The first owner commissioned a complete restoration in the mid-1990s, Restored by a prominent restoration company in Belgium,Recently preventive engine overhaul - rebuild by a specialist, Owned by the first owner for nearly 50 years, Original livery "Pigmento Red" and black hide,Still stunning 30 years after restoration, Maintained and documented in a timely manner,

Algemene informatie
Merk: Triumph
Model: Stag MkII "Restored to a high standard"
Carrosserievorm: Cabriolet
Bouwjaar: 1975
Tellerstand: 2.867 km
Kleur: Oranje
Kenteken: 82-YD-49

Technische informatie
Brandstofsoort: Benzine
Transmissie: Handgeschakeld

Interieur
Interieur: Zwart, Skai

Financiële informatie
BTW/marge: BTW niet verrekenbaar voor ondernemers (margeregeling)
Motorrijtuigenbelasting: geen

Productveiligheid
Fabrikant: Gallery Aaldering Arnhemsestraat 47 6971AP BRUMMEN, NL 0575564055 http://www.gallery-aaldering.com [email protected]

Soms komt er een auto voorbij waarbij u direct ziet dat er tijd in is gaan zitten. Niet alleen in het ontwerp, maar vooral in hoe hij bewaard is gebleven. Dit is zo’n auto.
De Triumph Stag werd in de jaren zeventig ontwikkeld als een comfortabele open vierzitter, bedoeld voor lange ritten en ontspannen gebruik. Geen pure sportauto, maar ook zeker geen doorsnee cabriolet. Triumph positioneerde hem destijds bewust in een segment waar ook auto’s als de Mercedes-Benz SL-Class zich bevonden. En als u ernaar kijkt, begrijpt u waarom.

Het ontwerp kwam van Giovanni Michelotti, en dat ziet u meteen. De verhoudingen kloppen, de lijnen zijn rustig en de bekende T-bar constructie geeft de auto een eigen gezicht. Niet alleen visueel, maar ook functioneel – het zorgde voor extra stevigheid, iets wat in die tijd steeds belangrijker werd.

Dit specifieke exemplaar, een MkII uit 1975, heeft een bijzonder verhaal. De eerste eigenaar heeft de auto bijna vijftig jaar in bezit gehad. Dat alleen al zegt iets over hoe de auto werd gebruikt en gewaardeerd. In het midden van de jaren negentig werd besloten tot een volledige restauratie, uitgevoerd door een gerenommeerd restauratiebedrijf in België. Geen snelle opfrisbeurt, maar een grondige aanpak.

Wat opvalt, is dat die restauratie nu – zo’n dertig jaar later – nog steeds goed overeind staat. De auto oogt fris, verzorgd en klopt in zijn geheel. De originele kleurstelling, Pigmento Red in combinatie met zwart leder, maakt het plaatje compleet. Het is een combinatie die perfect past bij het model: warm, klassiek en precies opvallend genoeg zonder dat het overdreven wordt.

Door de jaren heen is de auto netjes onderhouden en gedocumenteerd. Alles is op tijd gedaan, zonder dat er achterstallig werk is blijven liggen. Recent is er bovendien preventief aandacht besteed aan de motor, waarbij een specialist een revisie heeft uitgevoerd. Niet omdat het moest op dat moment, maar om het goed te houden voor de toekomst. En dat is precies hoe u zo’n auto wilt zien.

Wanneer u instapt, merkt u direct dat de Stag anders aanvoelt dan veel moderne auto’s. De zitpositie, het zicht rondom, de manier waarop alles is opgebouwd – het heeft iets ontspannen. Vier zitplaatsen, voldoende ruimte en een interieur dat gericht is op gebruik, niet op indruk maken.

Onder de motorkap ligt de bekende 3.0 liter V8 van Triumph. Destijds ontwikkeld als onderdeel van een bredere motorstrategie binnen het merk. In de praktijk zorgt het voor een soepel en rustig karakter, passend bij hoe de auto bedoeld is. Geen haast, geen scherpe randjes, maar gewoon prettig...

Meer informatie:
http://www.gallery-aaldering.com

Advertentienummer: 96110760