Merk: Da-Ros
Model: Mod 100
Bouwjaar: 1997
Toepassingsgebied: Tuinbouw
Breedte: 40 cm
Algemene staat: goed
Referentienummer: 274081
De SEEDER mod. SEM100 is een semi-automatische zaaimachine voor het zaaien van zaden in honingraatvormige plastic of polystyreen trays.
Voor de bediening is één medewerker nodig. Deze operator is verantwoordelijk voor het laden en lossen van de zaaibakken en het toezicht houden op de zaaiwerkzaamheden.Het zaaien vindt plaats aan de korte zijde van de tray.
Zodra de machine goed is afgesteld, worden de trays gevuld met substraat en vervolgens op de schuiftafel geplaatst, die handmatig naar de startpositie wordt geschoven.
Een priklat maakt een kegelvormig gaatje in het substraat om het centreren van de zaden te vergemakkelijken.
De mondstukken op de zaaibalk nemen zaden op uit de zaadtrechter en laten deze vallen via de kunststof valbuizen in de conisch gevormde gaten.
De tray wordt automatisch doorgeschoven naar elke nieuwe rij cellen.
De cyclus wordt automatisch beëindigd zodra de hele tray onder de zaadbuis is doorgevoerd en alle cellen zijn voorzien van zaden.geschikt voor 14 zaden in lijn en 8 zaden in lijn (tray met 336 gaten)
De volgende handmatige handelingen moeten door de operator worden uitgevoerd:
Meer informatie:
http://www.duijndam-machines.com